USA Trip 2015 – přípravy

Myšlenka na cestu do USA přišla po shlédnutí několika dokumentů o této zemi. Původně jsme chtěli jet do Thajska, ale někdo zapomněl v předstihu koupit letenky 🙂 Thajsko mělo být na 14 dnů, ale když můžete do USA na měsíc je volba myslím jasná.

Plán cesty

Plán – pobýt pár dnů v New Yorku, přelet do Seattle, půjčení auta, roadtrip po západě USA.

Poznámka: v mapách nelze zvolit jako transport letadlo, proto je cesta New York – Seattle autem. Ehm

Letenky, auto

Obojí jsme rezervovali pár měsíců před odletem. Auto jsme si půjčili v Seattle a vrátili v San Franciscu.

Potřebné dokumenty

Vyřízení mezinárodního řidičáku zabere pár minut a stojí 50 Kč. Dostanete malý kousek papíru, který vypadá jak sešítek do školky.

ESTA jsme vyřídili online, ptají se na dost věcí. A samozřejmě nezapomenout na pojištění.

Ubytování

Rezervovali jsme pouze ubytování v New Yorku a Seattle. Oboje přes AirBnB. U nich jsme měli vysokou pravděpodobnost, že v daném čase budeme na místě včas, což se při ježdění autem a mnoha zastávkách říci nedá. Po Seattle samozřejmě přišel každodenní stres kde složíme hlavu, ale nakonec jsme vždy něco našli. V polovině případů to byly kempy, jinak hotel/motel.

Aplikace

Mapy a navigace: Maps.me, Google Maps

Na volání domů a hlášení rodině, že nás žádný méďa/puma nesnědla jsme používali Skype. Neměli jsme datové tarify, byli jsme čistě závislí jen na WiFi v kempech, restauracích atd.

Vybavení

Brali jsme s sebou celkem dost techniky: 2 malé kompakty, zrcadlovku Canon + objektivy, GoPro 4 kamerku, telefony, tablet. Dále pak stan, spacáky, oblečení.

Tak, malý úvod za námi. Příště New York!