cover-seattle

USA Trip 2015 – Seattle

Let během večera do Seattle byl velmi únavný. Po přistání na Sea-Tac jsme celkem dlouho čekali na zavazadla. Ubytování jsme měli domluvené přes Airbnb u Todda, ve čtvrti Tukwila. Nechtěl jsem před půlnocí řešit místní mhd a tak jsem houknul na nejbližší taxi. Taxikář asi původem z Pákistánu se ochotně ujal našich kufrů a už jsme jeli. Menším problémem bylo, že neměl navigaci a dle jeho zmatených pohledů vůbec netušil kam má jet. Takže jsme ho nakonec navigovali dle naší GPS. To se mi ještě nestalo… Instrukce od Todda říkali něco o poštovní schránce obmotanou vánočními ozdobami (ano, vážně), kterou jsme nakonec našli.

Na Todda jsme se pár minut nemohli dobouchat, ale nakonec otevřel a ukázal nám pokoj a koupelnu. Něco jsme snědli a šli spát.

Ráno jsme Todda nepotkali, tak jsme mu aspoň nechali v kuchyni děkovný vzkaz a odešli. Za domem jsme si počkali na bus směr letiště, abychom si vyzvedli auto. Původně jsme měli mít nějaký Nissan, ale zástupce Alamo nás nějak přesvědčil ať si připlatíme a půjčíme si Toyotu Prius, kvůli velkému kufru. No nakonec to nebyla špatná volba. Po malých zmatcích jedné paní v garážích jsme si auto převzali a jeli se podívat do naší první zastávky.

Musem of Flight

Joo, letadýlka. Navíc malá výstava NASA. Tango, Zulu, Bravo… Český MIG!

Pike Place Market

Dobrodružství v Hansville

Pomalu se blížil večer a my se vydali směr Kitsapův poloostrov, do části Hansville, kde jsme měli domluvené ubytování u Jirky, přítele rodiny.

Jeli jsme po Edmonds Way do stanice Edmonds, odkud nás měl převézt přívoz do Kingstonu. Samozřejmě jsme neodhadli, že takto cestuje mnoho obyvatel z práce domů takže jsme si postáli v dlouhé frontě aut.

Cesta z Kingstonu do Hansville byla v pohodě, horší bylo hledání Jirkovi chaty. I přesto, že instrukce byly jasné, tma nám ztěžovala orientaci. Nakonec po přejezdu jedné z křižovatek jsem zastavil u domu, kde zrovna místní nakládali svůj SUV a začal se ptát, jestli ví kde Jirka bydlí. To jsem ještě netušil, že mě pán provede svým domem (ani jsem se nemusel zouvat..) a prstem ukáže do tmavého lesa s pár světýlky. Tam bydlí. Bezva, těsně jsme ho minuli.

Jirka a jeho žena Margaret nás hezky přivítali a ukázali nám kde budeme spát. Uvařená ryba už byla studená, přijeli jsme pozdě večer. I tak jsme ji slupli.

Olympic National Park

Druhý den jsme se jeli podívat do parku Olympic, přesněji na místo zvané Hurricane Ridge.

Městečko Townsend

U Jirky

Tímto bych chtěl Jirkovi a Margaret poděkovat za pobyt a pohoštění. Přestože jsme se nikdy předtím neviděli, chovali jste se k nám jako nejlepší přátelé. Snad vám to někdy oplatíme!

Space Needle, Chihuly Garden and Glass

Kdo nebyl na Space Needle (já tomu říkal noodle) jakoby v Seattle nebyl.

Mama’s Cantina

Mt. Rainier

Zakempili jsme v kempu White River. Přes noc neuvěřitelná zima, ale to se dalo čekat.

Po prohlídce Sunrise a Mt. Rainier jsme vyrazili přes Spokane a Missoula do národního parku Yellowstone. Ale to až příště.